Uvoz, trgovina i savjetovanje u sektoru plastifikacije i obrade metalnih površina

Servis i održavanje

Regeneracija industrijskih filtara zraka u kontroliranom procesu

Usluga regeneracije filtera za plastifikacije plasme i laser

Ekonomsko i ekološko rješenje

Što je regeneracija filtara i zašto je važna

Regeneracija industrijskih filtara predstavlja tehnički kontroliran proces obnove funkcionalnosti rabljenih filtracijskih elemenata za zrak, ulje i aktivni ugljen. Cilj regeneracije je ponovno uspostaviti filtracijsku učinkovitost uz značajno smanjenje troškova u odnosu na kupnju novih filtara, uz istovremeno smanjenje otpada i opterećenja okoliša.

Regeneracija filtara zraka

Nakon zaprimanja rabljenih filtara zraka, provodi se vizualna i tehnička kontrola patrone. Analizira se stanje filtracijskog medija, tip priključka, dimenzije i materijal kako bi se utvrdila mogućnost regeneracije. Podaci se evidentiraju u servisnu dokumentaciju korisnika.

Prva faza čišćenja provodi se automatski, putem specijaliziranih sustava:

  • sustav suhog čišćenja 
  • sustav mokrog pranja s vodom i posebnim aditivima

Nakon strojnog čišćenja slijedi ručna obrada rubova i brtvi te završna tehnička kontrola. Po potrebi se izvode manji popravci filtracijskog medija ili kućišta patrone.

Regeneracija filtara ulja

Filtri ulja koriste se u industrijskim strojevima, posebno kod vodenog rezanja, preša i obrade metala. Njihova funkcija je zadržavanje metalnih čestica i nečistoća iz radnih fluida.

Posebnim procesima pranja moguće je ukloniti nečistoće bez oštećenja filtracijskog elementa, čime se filtar vraća u funkcionalno stanje. U određenim slučajevima moguća je i regeneracija filtara ulja iz industrijskih vozila.

Regeneracija filtara s aktivnim ugljenom

Filtarske patrone s aktivnim ugljenom koriste se u sustavima raspršnog lakiranja, gdje dolazi do zasićenja ugljena otapalima i kemijskim spojevima.

Regeneracija se provodi procesom termičke obrade pri visokim temperaturama, pri čemu se zasićene tvari uklanjaju, a aktivni ugljen ponovno dobiva svoju apsorpcijsku sposobnost.

Prednosti regeneracije filtara

  • značajno smanjenje troškova u odnosu na nove filtre
  • produženje životnog vijeka filtracijskih elemenata
  • bolja kontrola i planiranje održavanja
  • smanjenje industrijskog otpada
  • poboljšanje kvalitete zraka i radnih uvjeta

Primjena regeneriranih filtara

Regenerirani filtri primjenjuju se u sustavima za plastifikaciju, usisnim zidovima, lakirnicama, sačmarnicama, sustavima za zavarivanje, lasersko i plazma rezanje te drugim industrijskim procesima s visokim opterećenjem česticama.

 

Slični proizvodi

O nama

Tehnoprah d.o.o. sa sjedištem u Pitomači je specijalizirano poduzeće koje se bavi uvozom, trgovinom i savjetovanjem u sektoru plastifikacije i obrade metalnih površina. Naši proizvodi i usluge stvaraju jednu cjelinu, što znači sva rješenja za obradu, predobradu metala i plastifikaciju na jednoj adresi.

Surađujemo isključivo sa certificiranim dobavljačima prema ISO standardu, Qualicoat, i TÜV Njemačka, što dugoročno jamči visoku kvalitetu proizvoda ali i usluga te post prodajnu podršku. Sa našim prodajnim programom pokrivamo 85% potreba u sektoru.